امتیاز دهی

ما در این مقاله در نظر داریم تا بهترین راه برای تمیز کردن چرخ گوشت را به شما آموزش دهیم. چرخ گوشت از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات آشپزخانه ی صنعتی است که در جهت استفاده برای تهیه انواع غذاها در مشاغل مختلف مانند کبابی ها، قصابی ها، فروشگاه ها و … بکار می رود. این دستگاه صنعتی روزانه مورد استفاده بسیار قرار می گیرد بنابراین نظافت آن از نکاتی ست که بسیار حائز اهمیت می باشد بخصوص این که در محیط های بزرگ کارایی دارد و افرادی زیادی روزانه از تهیه گوشت چرخ کرده گرفته از قصابی و فروشگاه تا سرو آن در کبابی با این مواد غذایی سروکار دارند.

چنانچه نظافت و تمیزی آن ها بدرستی انجام نشود موجب رشد باکتری و میکروب ها در دستگاه چرخ گوشت می گردد که مهم ترین عامل بروز بیماری در فرد خواهد بود. 

چرخ گوشت

بهترین راه برای تمیز کردن چرخ گوشت کدام است؟

توصیه ما به شما این می باشد که بلافاصله پس از اتمام کار با چرخگوشت شروع به تمیز کردن آن نمایید. چرا که اجرای این عمل بلافاصله برای شما به راحتی انجام می شود ولی اگر با فاصله این کار صورت گیرد ممکن است تمیز کردن کمی دشوار شود.

در صورت نظافت دیرهنگام، تکه گوشت های کوچک باقی مانده در دستگاه سفت شده و جدا کردن آن ها کار سختی خواهد بود. بنابراین بهتر است که در پایان کار با دستگاه به تمیز کردن آن بپردازید. 

خب در ادامه مراحل و روش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که کمک شایانی در اجرای این امر به شما می کنند. 

1. استفاده از تکه نان برای تمیز کردن چرخ گوشت 

همیشه در هنگام چرخ گرفتن گوشت، تکه های کوچکی از این مواد در داخل چرخ گوشت می ماند که برای خارج کردن آن ها بهتر است از نان استفاده کنید.

نان را به تکه های کوچک تقسیم کنید همانند گوشت و سپس در داخل دستگاه مثل مراحل چرخ کردن بریزید. این کار تأثیر بسیاری در خارج کردن گوشت های چرخ کرده باقی مانده دارد. 

2. جدا کردن قطعات جدا شدنی

بعد از چرخ گرفتن تکه های نان بهتر است که قطعاتی که در دستگاه قابلیت جدا شدن را دارند، جدا کنید. برای این کار ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و قطعات را جدا سازید. بهتر است که قطعات را به صورت جداگانه تمیز نمایید. مراقب باشید که آسیبی به دست و یا قطعه وارد نشود.

برای راحتی بهتر لازم است که به دفترچه ی راهنمای دستگاه مراجعه نمایید. 

3. تمیز کردن قطعات و بدنه چرخ گوشت 

چربی قطعات چرخ گوشت بسیار بالاست و دستمال کشیدن آن ها سبب از بین رفتن این چربی نخواهد شد. بهتر است که تشتی با محلول آب و مواد شوینده قرار دهید و این قطعات را در آن بخیسانید. اجازه دهید که خوب خیس شوند سپس پس از تمیزی و شست و شوی با یک دستمال نیز آن ها را تمیز کنید. 

برای بدنه نیز لازم است که از دستمال مرطوب استفاده نمایید و تمام لکه های ایجاد شده را به خوبی تمیز کنید. 

4. خشک کردن قطعات 

قطعات پس از شسته شدن باید خشک شوند. برای این کار بهتر است که از یک دستمال تمیز استفاده کنید و پس از خشک کردن با دستمال برای اطمینان خاطر، آن ها را در دمای اتاق بر روی یک پارچه پهن کنید. 

اگر قطعات به خوبی خشک نشود و درون دستگاه قرار بگیرد دچار زنگ زدگی خواهد شد. 

چند نکته در تمیز کردن چرخ گوشت

  • در تهیه محلول آب و مواد شوینده، کمی نمک دریای (نمک دانه درشت) به آن اضافه نمایید تا میکروب زدایی را نیز انجام دهد.
  • تمیز کردن دستگاه باید بلافاصله پس از اتمام کار انجام شود تا سبب چسبیدن مواد گوشتی به دستگاه و بدنه و تمیز کردن دشوار آن نشود. 
  • هرگز از الکل، تینر یا بنزین برای تمیز کردن قطعات استفاده نکنید. 
  • بدنه ی دستگاه با استفاده از دستمال مرطوب باید تمیز شود چرا که باقی ماندن چربی و گوشت بر روی بدنه سبب تجمع رسوب می شود. هرگز برای تمیز کردن بدنه آن را مستقیم زیر شیر آب قرار ندهید چرا که باعث سوخته شدن دستگاه خواهد شد. 
  • به قسمت های موتور دستگاه صدمه ای وارد نسازید چرا که عملکرد چرخگوشت را با مشکلاتی همراه می کند. 
  • در هنگام تمیز کردن قطعات چرخ گوشت مراقب دستانتان باشید تا آسیبی به آنها وارد نشود. 

قیمت انواع چرخ گوشت

قیمت انواع چرخ گوشت را از ما بخواهید. ما در مجموعه ی بزرگ چرخ گوشت در تلاش هستیم تا زمینه ای را فراهم سازیم تا همه ی افراد نیازمند به این دستگاه ها به راحتی بتوانند خرید خود را انجام دهند. علاوه بر کار خرید، تعمیر و تعویض قطعات چرخ گوشت نیز دیگر فعالیت های این شرکت است که توسط حرفه ای ترین افراد صورت خواهد گرفت. همچنین قطعات چرخ گوشت نیز به صورت اصل با بهترین قیمت از تیغه گرفته تا پنجره، گلویی و …  عرضه می شوند. 

در این مجموعه می توانید انواع چرخ گوشت الکتروکار، چرخ گوشت امگا، چرخ گوشت امگا ایتالیا، چرخ گوشت چگا، چرخ گوشت براکس و … را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به خرید به روش اینترنتی، حضوری و تلفنی اقدام نمایید. کاربران در زمان خرید این محصول کاربردی نیاز به مشاوره و پاسخ به سوالات خود را دارند، لازم می دانیم این سوالات را هم برای شما بیان کنیم و با پاسخ دادن به آن ها، ابهامات را رفع نماییم. 

 

سوالات متداول

کاربرد پنجره چرخ گوشت چیست؟

پنجره ی چرخ گوشت که در مدل سوزنی، کبریتی و نخودی تولید می شود تعیین کننده سایز مورد نظر برای چرخ گرفتن گوشت است.

اجزای چرخ گوشت چه قطعاتی هستند؟

طوقه، فیلتر، موتور، چرخ دنده، محفظه، اهرم ثابت کننده، جاگلویی و گلویی، سینی، تیغه، پنجره، مارپیچ

برای تمیز کردن چرخ گوشت از چه موادی استفاده نماییم؟

محلول آب و مواد شوینده به غیر از الکل، تینر یا بنزین.

در صورتیکه قطعات به خوبی خشک نشوند و درون دستگاه قرار بگیرند، چه مشکلی پدید می آید؟

دچار زنگ زدگی می شوند.

برای تمیز کردن بدنه از چه موادی استفاده نماییم؟

برای بدنه لازم به استفاده از مواد خاصی نیست چرا که با یک دستمال نرم و مرطوب می توان به راحتی این کار را انجام داد تا سبب ایجاد خط بر روی بدنه نشود.

بهترین زمان برای تمیز کردن چرخ گوشت؟

بهتر زمان برای تمیز کردن چرخ گوشت، بلافاصله پس از استفاده از دستگاه است چرا که کار تمیز کردن به راحتی انجام می شود و اگر مدت زمان زیادی از این کار بگذرد سبب سفت شدن مواد گوشتی باقی مانده در دستگاه و تمیز کردن دشوار آن می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.