امتیاز دهی

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چه زمانی چرخ گوشت نیاز به سرویس و یا تعمیر دارد؟ در واقع در این مقاله در نظر داشته ایم تا بتوانیم به بهترین شکل به راهنمایی کردن شما در خصوص تعمیر و سرویس نمودن دستگاه بپردازیم. پس همراه ما باشید. 

دستگاه چرخ گوشت صنعتی امروزه به یکی از پرکاربرد ترین ابزار های چرخ گیری گوشت مبدل شده که وظیفه ی چرخ گیری گوشت را در حجم بالا و با سرعت بسیار زیاد ارائه می دهد. این دستگاه ممکن است بر اثر استفاده های بی رویه و غیر استاندارد اپراتور، دچار ایرادات و مشکلاتی گردد که نیاز است تا جهت سرویس کاری دستگاه و یا تعمیرات آن به یک مرکز معتبر و حرفه ای در این زمینه مراجعه نمایید. از شایع ترین این مشکلات باید به داغ شدن بیش از حد چرخ گوشت، جرقه زدن آن، کار نکردن کلید های قرار داده شده بر روی بدنه، صدا دادن زیاد دستگاه، کند کار کردن و …. اشاره کرد. در واقع بروز هر نوع ایرادی که عملکرد کاری شما را دچار اختلال سازد نشان دهنده ی ایراد داشتن دستگاست که حتما باید به یک مرکز حرفه ای و کاربلد در این زمینه مراجعه نمایید.

از جمله نمایندگی های تعمیر چرخ گوشت نیمه صنعتی و صنعتی، گیربکسی و تسمه ای، رومیزی و ایستاده در سایز 12، 22، 32، 42 و 52 مجموعه تخصصی چرخ گوشت می باشد که به انجام سرویس کاری محصول تان با بهترین روش ممکن و با کمترین هزینه می پردازد. 

تعمیر چرخ گوشت

چه زمانی چرخ گوشت شما نیاز به سرویس و یا تعمیر دارد؟

بروز هر نوع مشکلات و ایرادات شایع در دستگاه که منجر به ایجاد اختلال در کارکرد مجموعه شما شود، نیاز به تعمیرات در دستگاه را می طلبد. برای جلوگیری از بروز عیوب بزرگ تر پیشنهاد می کنیم تا حتماً به صورت فصلی به سرویس کردن دستگاه تان بپردازید تا از بروز مشکلات بزرگ تر در محصول جلوگیری شود و همانطور که می دانید هر چه یک مشکل جدی تر و بزرگ تر باشد، در بردارنده هزینه بالاتری در خصوص تعمیرات چرخ گوشت صنعتی برای شما خواهد بود. 

در واقع برای پاسخ دادن به سوال اکثر کاربران از بابت چه زمانی چرخ گوشت نیاز به سرویس و یا تعمیر دارد؟ باید اشاره کنیم به این که هر زمان متوجه شدید که چرخ گوشت بیش از حد داغ می شود. این شاید اولین موضوعی ست که باید بدان پرداخت که در صورت مواجه شدن با آن پیشنهاد می کنیم تا حتماً نزد یک تعمیرکار جهت سرویس کردن دستگاه مراجعه نمایید. در بررسی دیگر عوامل در ادامه، دقیق تر به این موضوع می پردازیم. 

1) چرا چرخ گوشت صنعتی روشن نمی شود؟ یا به عبارتی دلیل روشن نشدن چرخ گوشت چیست؟  

خراب شدن سیم های پریز برق و یا دو شاخه یکی از این موارد قابل بررسی خواهد بود. همانطور که اطلاع دارید دستگاه چرخ گوشت صنعتی مصرف برق بالایی داشته و همین موضوع موجب فشار وارد کردن به سیم برق می گردد. پس این موضوع ممکن است مسبب ایجاد مشکلاتی در سیم پریز برق و دوشاخه آن شود. 

موارد دیگری که در روشن نشدن چرخگوشت دخیل هستند، سوخته شدن موتور دستگاه و خراب شدن اتصالات داخلی خواهد بود.

2) کند کار کردن چرخ گوشت

اگر متوجه شدید که چرخ گوشت شما حال چرخ گوشت نیمه صنعتی یا صنعتی، چرخ گوشت سایز 12، 22، 32 یا 42، چرخ گوشت گیربکسی یا تسمه ای، چرخ گوشت رومیزی یا ایستاده شما کند کار می کند، باید بدانید که تیغه کند شده که باعث خوب چرخ نشدن گوشت می گردد. 

فراموش نکنید، استفاده های طولانی مدت از دستگاه هم موجب وارد شدن فشار بیش از حد و در نتیجه داغ شدن دستگاه خواهد شد و همین موضوع کارایی آن را به شدت پایین می آورد. 

قابل توجه بوده که گوشت های مورد استفاده برای چرخ گیری نباید دارای چربی و رگ و یا خرده استخوان باشد. پس در زمان تهیه نمودن گوشت به این موضوع حتماً توجه داشته باشید. 

تعمیر چرخ گوشت نیمه صنعتی و صنعتی

3) چرا چرخ گوشت صدای زیادی تولید می کند؟

گرچه دستگاه های چرخ گوشت جزء تجهیزاتی شناخته می شوند که صدادار هستند که همین صدا، توان بالای آن ها را نشان می دهد ولی اگر این صدا غیر قابل تحمل باشد نشان دهنده این موضوع که مشکلی برای محصول به وجود آمده است. این مشکل ممکن است به دلیل شکسته شدن تیغه ها، بروز ایراد در چرخ دنده چرخ گوشت، گریس، ایجاد اختلال در قسمت موتور دستگاه و با خرابی در یاتاقان ها باشد. بنابراین تعمیر کار به بررسی هر کدام از این موارد می پردازد تا علت به وجود آمده را حل کند. 

هرگز از گوشت های استخوان دار و یا خرده استخوان استفاده ننمایید چرا که چرخ گیری گوشت با تکه استخوان منجر به شکسته شدن تیغه ها و در نتیجه تولید صدای غیر عادی و نابه هنجار در محصول می گردد. 

4) چرا گوشت در زمان چرخ گیری از دستگاه خارج نمی شود یا علت خارج نشدن گوشت چرخ گرفته از دستگاه؟ 

اگر بخواهیم در بررسی چه زمانی چرخ گوشت نیاز به سرویس و یا تعمیر دارد؟ بپردازیم باید خارج نشدن گوشت چرخ شده از دستگاه را مورد بعدی در این مورد بدانیم. فراموش نکنید از علت به وجود آمدن این ایراد، وجود رگ و پی در گوشت و یا استخوان خواهد بود. برای جلوگیری از این عمل تیز کردن هر چند وقت یکبار تیغه های دستگاه و همچنین چرخ گرفتن تکه های نان خشک توصیه می شود. 

5) جرقه زدن موتور چرخ گوشت صنعتی 

اتصالی در دستگاه چرخ گوشت شما موجب جرقه زدن موتور در حین کار کردن می شود. اتصالی در سیم ها، وجود اصطحلاک، رطوبت و جرم زیاد در دستگاه چرخ گوشت از این موارد بررسی می شود. 

6) چرا چرخ گوشت در زمان کار خاموش می شود؟ 

اگر این مشکل یا ایراد در دستگاه تان بروز داد بدانید که فشار بیش از حدی به آن وارد کرده اید. سنسورهای دمای چرخ گوشت به منظور جلوگیری از سوختن موتور به خاطر این عمل با دستگاه، آن را تا زمان خنک شدن خاموش نگه می دارند. 

اگر این مشکل بارها در حین کار کردن با دستگاه به وجود آمد، یراد در بخش سنسور دمای دستگاه یا اتصالات داخلی رخ داده است که حتماً باید دستگاه را نزد یک تعمیر کار حرفه ای برد.

7) علت خشک شدن گوشت در دستگاه چرخ گوشت صنعتی 

اگر در زمان چرخ شدن گوشت حس گردید که گوشت خشک می شود ممکن است به دلیل وجود اصطحلاک در دستگاه باشد که برای رفع آن حتماً باید نزد یک تعمیرکار متخصص مراجعه نمایید. 

برای جلوگیری از این کار بهتر است تا در چرخ گوشت مقدار کمتری گوشت بریزید و یا از چرخ گیری گوشت های یخ زده خودداری نمایید. همچنین می توانید مقدار کمی روغن را به گوشت در زمان چرخ گیری اضافه کنید تا راحت تر چرخ بگیرد. 

8) چرخش گوشت به دور تیغه ولی نچرخیدن به دور پنجره یا شبکه چرخ گوشت 

در صورت مواجه شدن با این مشکل باید بدانید که ایراد در کند شدن تیغه شماست که لازم است تا حتماً برای تیز کردن اش نزد یک فرد متخصص برای انجام این کار مراجعه نمایید. 

دیگر موارد را باید به از بین رفتن واشرهای پشت محور حلزونی دانست. البته داشتن چربی زیاد گوشت هم بی تأثیر در این ایراد نخواهد بود. 

9) گریس از جعبه دنده نشست دارد

نشست گریس از جعبه دنده به دلیل شل شدن اتصالات و واشرهای موجود در دنده است که باید بررسی گردد. 

تعمیر چرخ گوشت رومیزی

10) نچرخیدن حلزونی 

اگر چرخ دنده های اصلی در داخل گیربکس شکسته و یا آسیب دیده باشد و یا انتهای مارپیچ و انتهای محور آرمیچر دچار ساییدگی گردد، این مشکل به وجود خواهد آمد. 

11) له شدن گوشت در زمان چرخ گیری

دلیل این مورد هم به خاطر مونتاژ و نصب اشتباه قطعات چرخ گوشت است که باعث این عیب در محصول می شود. البته موارد دیگری نیز منجر به بروز این ایراد در دستگاه بررسی شده اند که به آن ها خواهیم پرداخت:

 • خراب شدن واشرها
 • وارد کردن فشار بیش از حد به چرخ گوشت 
 • چربی زیاد گوشت
 • مسدود شدن لوله های چرخگوشت 
 • کند شدن تیغه
 • شکسته شدن تیغه 

12) دستگاه روشن است ولی گوشت را چرخ نمی گیرد، چرا؟

احتمال اینکه موتور و یا اجزاء آن دچار عیب و ایراد شده باشد زیاد است، بنابراین بهترین راه کار مراجعه به یک مرکز تعمیرگاه معتبر و حرفه ای خواهد بود. 

13) شکستگی تیغ چرخ گوشت 

دلیل اینکه تیغ چرخ گوشت شما شکسته می شود به خاطر این است که گوشت دارای خرده استخوان بوده است. البته وارد ساختن فشار بیش از حد به دستگاه نیز منجر به بروز این عیب خواهد شد. 

تیغه با متریال مرغوب و درجه یک استیل از دیگر فاکتور ها و آیتم های ضروری و مهمی ست که در زمان خرید و یا تعویض آن باید بدان توجه کرد چرا که از دلایل شکسته شدن تیغه در واقع نداشتن کیفیت خوب در آن بررسی می شود. استیل فلزی ست مقاوم و مستحکم که در زمان شستشو دچار زنگ زدگی نمی گردد. دیگر مواردی که منجر به شکسته شدن تیغه می شود، زنگ زدگی آن است. 

14) کلید های چرخ گوشت به درستی کار نمی کند

کلید های چرخ گوشت اگر به درستی کار نکنند نشان دهنده این بوده که خراب شده است و باید تعویض گردد. 

رعایت مواردی مهم و کاربری به جهت جلوگیری از خرابی دستگاه و افزایش طول عمر محصول 

داشتن تخصص و اطلاعات کافی اپراتور در زمان کار کردن با دستگاه چرخ گوشت باعث می شود تا در هزینه ها صرفه جویی گردد. چرا که اطلاع از نحوه صحیح و استاندارد در زمان کار کردن از بروز ایرادات آشکار در محصول جلوگیری کرده و همچنین باعث افزایش طول عمر دستگاه می گردد. 

 • گوشت را برای چرخ گرفتن به قطعات کوچک خرد کنید. با این کار از وارد شدن فشار زیاد به دستگاه جلوگیری می شود. 
 • از چرخ گیری مواد آبدار مانند پیاز و نخود خودداری کنید. برای چرخ گیری این مواد لازم است تا دستگاه چرخ گوشت تسمه ای را تهیه کنید. چرخ گوشت گیربکسی تنها برای چرخ گرفتن گوشت استفاده می شود. 
 • هرگز چرخ گوشت را بدون گوشت روشن نگذارید چرا که دور موتور بالا رفته و منجر به افزایش گرما و فرسودگی قطعات موتور خواهد شد. 
 • در مدت زمان طولانی بدون وقفه و به طور متمادی از دستگاه چرخ گوشت استفاده نکنید. نیاز است تا پس از هر یک ساعت کار با دستگاه به آن استراحت دهید. برای چرخ گوشت های خانگی این زمان کمتر هم می شود. 
 • پس از هر بار استفاده کردن از دستگاه نیاز است تا قطعات را شستشو و بدنه را تمیز کنید. چربی چسبیده به قطعات باید تمیز شود چرا که اگر به مدت زمان طولانی باقی بماند علاوه بر اینکه سخت تر پاک می شود، محل مناسبی برای تجمع میکروب و آلودگی خواهد بود و چون این دستگاه ها در تماس مستقیم با مواد غذایی هستند لذا سلامت افراد را به خطر می اندازد. تمیز کردن مداوم چرخ گوشت پس از هر بار استفاده باعث بالا رفتن طول عمر قطعات نیز خواهد شد. 
 • از جابجا کردن چرخ گوشت در زمان کار کردن پرهیز کنید
 • در هنگام خرید توجه به توان موتور بسیار مهم و ضروریست که باید ظرفیت محصول بر اساس نیاز کاری شما و حجم مقدار گوشت برای چرخ گیری انتخاب شود.
 • از چرخ گرفتن گوشت با رگ و پی و خرده استخوان اکیداً خودداری نمایید.

تعمیر چرخ گوشت گیربکسی

نتیجه گیری 

اگر بخواهیم به صورت کلی به پاسخ سوال اینکه چه زمانی چرخ گوشت نیاز به سرویس و یا تعمیر دارد؟ باید گفت هر زمان متوجه شدید که دستگاه چرخ گوشت شما به خوبی کار نمی کند، در زمان کار کردن بیش از حد داغ می شود و یا خاموش می شود و یا به درستی کارکرد اولیه را ندارد، گوشت بعد از چرخ گیری خارج نمی شود، موتور جرقه می زند، تیغه ها کند شده اند، چرخ گوشت روشن نمی شود، کلید ها به درستی کار نمی کنند، دستگاه صدای زیادی تولید می کند، گوشت به دور تیغه می چرخد ولی به دور پنجره نه، حلزونی چرخش ندارد، گریس ازجعبه دنده نشت می کند، دستگاه روشن است ولی گوشت را چرخ نمی گیرد، گوشت در زمان چرخ شدن له می شود و … نیاز است تا حتماً به یک مرکز معتبر و مطمئن مراجعه کنید. 

از جمله این مراکز مجموعه بزرگ تخصصی چرخ گوشت می باشد که با وجود تعمیرکاران حرفه ای و کاربلد و افرادی که با تجربه هستند و این تجربه را طی سالیان کار کردن در این زمینه بدست آورده اند و دوره های تخصصی لازم در این زمینه را گذرانده اند، آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز با بهترین تعرفه و کمترین زمان ممکن می باشد. قابل توجه بوده که این مجموعه قادر به تعمیر چرخ گوشت در محل مشتری نیز هست که البته این مورد با توجه به نوع ایراد پیش آمده در دستگاه سنجیده می شود چرا که تمامی عیوب را نمی توان در محل تعمیر کرد. بنابراین جهت اطلاع از این مورد می توانید با این مرکز تماس بگیرید. 

نمایندگی مرکزی: 02166055298 | 02166086997
نمایندگی غرب: 02144870324 | 02144870995
نمایندگی شرق: 02177084273 | 02177089678
تلفن همراه : 09128008209

پیشنهاد می کنیم جهت آگاهی بیشتر در خصوص تعمیرات دستگاه چرخ گوشت به مطالعه این مقالات بپردازید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *